Menu
../sts/

Obstawianie meczy przez internet


Obstawianie w świetle prawa

Obstawianie meczy czyli wyników zdarzeń sportowych u bukmachera, to jedna z całkiem legalnych w świetle prawa rozrywek hazardowych. Zgodnie ze znowelizowaną Ustawa Hazardową z lipca 2017, podmioty, które uzyskały stosowne zezwolenie Ministra Finansów, na prowadzenie zakładów wzajemnych mogą bez przeszkód prowadzić swoją działalność na terytorium Rzeczypospolitej.

Wspomniana Ustawa hazardowa uporządkowała dziki do tego czasu rynek.

Należy zdawać sobie sprawę, że zgodnie z wydawanymi zezwoleniami, niektórzy bukmacherzy mogą prowadzić działalność zarówno w punktach bukmacherskich, jak i przez internet. Niektórzy z bukmacherów mają pozwolenie na prowadzenie działalności wyłącznie online. Aby mieć pewność, że gramy na pewno legalnie, wystarczy odwiedzić stronę Ministerstwa Finansów.

Pod linkiem https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet znajdziemy pełną listę legalnych bukmacherów. Grając u któregoś z nich, mamy pewność , że w żaden sposób nie naruszamy prawa, a nasz udział w tego typu rozrywce jest całkiem legalny. Należy tutaj wspomnieć, że podobnie jak w przypadku sprzedaży alkoholu, czy wyrobów tytoniowych, gra u bukmachera przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Osoby, które zamierzały rozpocząć przygodę z bukmacherką a miały obawy co do legalności takiej rozrywki, możemy uspokoić. Gra u bukmacherów, legalnie działających w Polsce to nie przestępstwo.

Legalni bukmacherzy online w Polsce:

Lp. Nazwa Nr licencji Bonus  Strona www
1 FORTUNA PS4.6831.22.2017 330zł www.efortuna.pl
2 STS PS4.6831.20.2017.KLE 1660zł www.sts.pl
3 SUPERBET PS4.6831.5.2019 3574zł www.superbet.pl
4 LV BET DAG11.6831.4.2022 2020zł www.lvbet.pl
5 BetFan PS4.6831.3.2018 300zł www.betfan.pl
6 PZBUK PS4.6831.26.2017 250zł www.pzbuk.pl
7 Fuksiarz PS4.6831.1.2020 500zł www.fuksiarz.pl
8 forBET PS4.6831.10.2016 3100zł www.iforbet.pl
9 ETOTO PS4.6831.2.2020 2222zł www.etoto.pl
10 Betclic PS4.6831.11.2017 200zł www.betclic.pl
11 BestBet PS4.6831.5.2018 300zł www.bestbet24.pl
12 Traf PS4.6831.3.2018 100zł www.trafonline.pl
13 BetX Polska PS4.6831.30.2017 800zł www.ebetx.pl
14 BETCRIS PS4.6831.1.2019 1400zł www.betcris.pl
15 GO BET PA11.6831.11.2021 1000zł www.goplusbet.pl
16 TOTALBET PS4.6831.15.2017 200zł www.totalbet.pl
17 FUN PROJECT Niepubliczne Brak www.funbets.pl
18 Betters PS4.6831.7.2020 Brak www.betters.pl
19 Betway Niepubliczne Brak www.betway.pl
20 Elitebet Niepubliczne Brak www.elitebet.pl

Jak zacząć obstawiać mecze

Obstawienie meczu czyli pierwszego zakładu u bukmachera pierwszego zakładu nie wymaga od nas wielkiego zachodu. Najprostszym sposobem rozpoczęcia obstawiania jest udanie się do punktu przyjmowania zakładów, którejś z firm. W lokalu dostępna jest zawsze oferta zdarzeń, z których wybieramy swoje typy i w okienku zawieramy zakład za określoną kwotę.

Kupon, który otrzymujemy, jest dowodem, na którego podstawie możemy dokonać później wypłaty wygranej.

Ten sposób typowania, choć nie wymaga od nas praktycznie żadnego zachodu, niesie za sobą sporo ograniczeń, które możemy zniwelować, przygotowując się wcześniej do obstawiania meczy.

Rejestracja konta gracza, czy to w punkcie naziemnym, czy przez internet niesie za sobą sporo korzyści dla gracza zwłaszcza w zakresie różnego rodzaj bonusów bukmacherskich, które dla niezarejestrowanych klientów są w zdecydowanej większości niedostępne. Obstawianie meczy bez rejestracji, możliwe jest tylko w punktach naziemnych. Jeżeli zamierzamy grać przez internet, założenie konta wraz z koniecznością podania danych osobowych i numeru rachunku bankowego jest obowiązkowe.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

 

Słownik pojęć bukmacherskich

Kursy bukmacherskie. Podstawowa wiedza początkującego typera. Na każde zdarzenie, które bukmacher udostępnia do zakładów, ustala kursy bukmacherskie czyli mnożnik stawki za jaką zagramy. Jeżeli w spotkaniu Legii Warszawa z Wisłą Kraków bukmacher oferuje :

1,8 na zwycięstwo Legii

3,4 na remis

3,8 na zwycięstwo Wisły,

to oznacza, że jeżeli postawimy 10 złotych na zwycięstwo Wisły nasza wygrana wyniesie 38 złotych (minus obowiązujące podatki) Typ na remis da nam 34 złote a postawienie wygraną Legii 18 złotych.

Rodzaje kuponów. Zaznajomienie się z rodzajami kuponów bukmacherskich to elementarna wiedza jaką musimy posiąść przed rozpoczęciem gry. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje kuponów.

 • SOLO – na którym znajduje się tylko jedno zdarzenie (mecz) który obstawiamy. W zależności od wybranej dyscypliny do wyboru mamy typ 1 (zwycięstwo gospodarza) X (remis) lub 2 (zwycięstwo gości). W sportach gdzie remis nie występuje, możemy zagrać typ 1 lub 2.
 • AKO – nazywany też kuponem akumulowanym, kombinacyjnym lub kombo. Aby stworzyć taki kupon, wybieramy od 2 do nieograniczonej liczby meczów i typujemy każdy z nich z osobna. Kursy wybranych spotkań kumulują się poprzez mnożenie. Na przykład: jeśli zagramy cztery mecze, z których każdy będzie miał kurs 2.0, to łączny kurs kuponu wyniesie 16. Stawiając 10 złotych, jeśli bezbłędnie wytypujemy wszystkie mecze, nasza wygrana wyniesie 160 złotych.
 • SYSTEMOWE – kupony systemowe to wariacja kuponów akumulowanych. Ponieważ zwykle trudno jest trafić kilka czy tym bardziej kilkanaście spotkań, możemy zagrać kupon systemowy zwany także rozpisowym. Jeżeli wybraliśmy 7 spotkań do zagrania, ale obawiamy się, że dwa z nich mogą zakończyć się, innym wynikiem niż przewidujemy, możemy zagrać taki kupon zamiast AKO w rozpisie systemowym 5 z 7. Trafiając 5 spotkań, nasz kupon jest wygrany. Jeżeli uda się dobrze przewidzieć 6 lub 7 z tych spotkań nasza wygrana jest odpowiednio wyższa.
 • BLOKOWY – kupony blokowe to nic innego jak kupon systemowy z tym, że rozpis nie dotyczy pojedynczych zdarzeń ale kilku. Zobrazujemy to na przykładzie kuponu blokowego 3 z 5. Z wybranych spotkań tworzymy bloki po trzy spotkania w każdym. Każdy blok ma swój kurs będący mnożnikiem spotkań się w nim znajdujących. Zakładamy, że trafimy co najmniej trzy z pięciu takich bloków. Jeżeli tak będzie, wygrywamy. Wygrana wypłacana jest na podstawie łącznego kursu wszystkich trafionych bloków. Tym sposobem, przy niewielkiej inwestycji nasza wygrana może być naprawdę imponująca. Oczywiście kupon systemowy i blokowy można łączyć, czyli w jednym bloku będą trzy spotkania a w drugim tylko jedno itp.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Jeżeli wiemy już, co to jest kurs bukmacherski, oraz znamy rodzaje zakładów, jakie możemy grać u bukmachera, nie pozostaje nam nic innego jak udać się do punktu, lub zarejestrować konto w Internecie i zacząć typować.

Obstawianie meczy przez Internet – krok po kroku

Rejestracja

Jeżeli mowa o grze online, przybliżmy specyfikę tematu obstawianie meczy przez Internet. Jak już wspomnieliśmy, aby móc obstawiać przez internet należy założyć konto u wybranego bukmachera. Jeżeli już wybraliśmy miejsce, gdzie chcemy grać, na stronie internetowej przystępujemy do procesu zakładania konta. Potrzebny będzie nam dowód osobisty oraz numer rachunku bankowego. Sama rejestracja nie trwa długo.

Klikamy ikonę „zarejestruj” Po wypełnieniu kwestionariusza, przesyłamy do weryfikacji skan dokumentu tożsamości potwierdzający naszą pełnoletność oraz potwierdzenie własności podanego numeru konta.

Wybór bonusu

Zakładając konto u każdego z dostępnych bukmacherów, możemy liczyć na bonus i powitalny pakiet startowy. Przed wyborem bonusu, dokładnie studiujemy regulamin jego wykorzystania. Jeżeli się zdecydujemy, na którą z promocji, obstawianie meczy rozpoczynamy od spełnienia warunków bonusowych. Jeśli uda się nam bonus spożytkować, możemy rozpocząć grę całkowicie na własny rachunek.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Zakłady

Obstawianie przez internet ma wiele zalet, gdyż oprócz możliwości, które oferują punkty naziemne, możemy skorzystać z wielu udogodnień w lokalach niedostępnych. Do najważniejszych z nich należy możliwość zakładania się na żywo, w trakcie trwających spotkań.

Zmieniające się kursy w zależności od przebiegu meczu, różnorodność typów, możliwość postawienia nieograniczonej liczby zakładów w ciągu kilku chwil, przynoszą ogromne emocje grającym. Co więcej, jeżeli wcześniej interesujący nasz mecz postawiliśmy pre match i nie idzie ona po naszej myśli, grając przez internet online, możemy postawić typ przeciwny, minimalizując straty.

W obstawianiu meczy przez internet, mamy także możliwość wykorzystać opcję early cash out, czyli zamknąć wcześniej kupon z kilkoma trafionymi meczami, podczas gdy pozostałe jeszcze się nie rozpoczęły lub są w trakcie. Dostęp do oferty bukmachera internetowego 24 godziny na dobę to kolejny plus.

Obstawianie meczy systemem

Wielu graczy, zwłaszcza tych, którzy zaczynają obstawiać, zastanawia się, czy istnieje skuteczny system gry, pozwalający na regularne wygrywanie. Tych, którzy tak sądzą, musimy zmartwić. Nie istnieje 100 procentowo skuteczny system gry w zakładach bukmacherskich.

Nie oznacza to, że gra systemem, przyniesie wyłącznie straty. Jedne systemy są bardziej skuteczne inne mniej, a jeszcze innych powinniśmy unikać jak ognia, jeśli nie chcemy doprowadzić do szybkiego bankructwa. W środowisku doświadczonych typerów funkcjonuje powiedzenie, że gra każdym systemem jest dobra, o ile nasze typy są dobre.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Przyjrzyjmy się dwóm znanym systemom gry. Obydwa znane, przy czym jeden z nich obarczony wielkim ryzykiem, drugi o wiele bezpieczniejszy. Jednym z najczęściej opisywanych w Internecie systemem gry jest tzw. progresja i jej wariacje.

Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele ma wad i z tego, że z reguły prowadzi do szybkiej utraty wszystkich środków przeznaczonych na grę. Zasada najpopularniejszej progresji; na remisy, jest prosta.

Wybieramy drużynę (najlepiej z lig, w których statystycznie pada sporo remisów) i typujemy każde jej spotkanie na remis, podwyższając stawkę razy dwa po każdej porażce. Gra tym systemem kończy się w momencie trafienia remisu.

Przykład:

Gramy na remis Auxerre w II lidze francuskiej, średni kurs 3.0

 1. Stawka 2 złote, trafiony rozpoczynamy od nowa nietrafiony przechodzimy do drugiego etapu
 2. Stawka 4 złote, trafiony, zgarniamy 12 złotych minus 6 złotych inwestycji zysk 6 złotych. Nietrafiony powoduje przejście do kolejnego etapu.
 3. Stawka 8 złotych, trafiony wypłata zysku, nietrafiony następny etap ze stawką 16 złotych.

Typujemy do skutku. Jak już wspomnieliśmy progresja (istnieje wiele jej wariantów) nie jest polecanym systemem. Stawki rosną lawinowo, co może doprowadzić do szybkiego bankructwa. Radzimy unikać gry tym systemem, gdyż nawet zaczynając od małych stawek, po kolejnych nietrafionych etapach, musimy dysponować naprawdę sporym kapitałem, aby grę kontynuować.

betfan-bonus-na-start

Po przeciwnej stronie znajduje się inny system, który, choć również niepozbawiony wad jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jeżeli chcemy u bukmachera grać systemem, powinniśmy się skupić na stosowaniu takich, gdzie ryzyko utraty całej puli przeznaczonej na grę jest relatywnie niski. Jednym z takich systemów jest MIDDLE BETS. Stosowanie go jest czasochłonne, a wybór typów nie należy do zadań łatwych, jednak ryzyko jest o wiele niższe niż przypadku progresji.

Gra middle bets polega na znalezieniu takich zdarzeń w ofercie bukmachera, gdzie stawiając dwa kupony, jeden z nich zawsze wygrywa (pokrywa cały zbiór wyników). Trafienie tylko jednego z dwóch kuponów (o ile znajdziemy zdarzenie z odpowiednimi kursami) pozwoli zachować stawkę, a przynajmniej jakąś jej część, zaś trafienie dwóch daje zysk.

Przykład:

Spotkanie Real Madryt – Barcelona

Jeden kupon stawiamy na to, że Barcelona strzeli co najmniej 2 bramki, drugi, że nie strzeli więcej niż 4 gole. W każdym przypadku jeden z naszych kuponów jest wygrany. W wypadku gdy Katalończycy strzelą 2,3 lub 4 gole oba zakłady są trafione.

Oczywiście to tylko przykład obrazujący zasadę gry systemem MIDDLE BETS. Przypuszczalnie, gdybyśmy faktycznie chcieli zagrać to spotkanie, kursy na wybrane zdarzenie mogłyby okazać nie mało satysfakcjonujące. Cała sztuka gry tym systemem polega na umiejętności znalezienia odpowiednich zdarzeń i kursów, dlatego też jest przeznaczony raczej dla bardziej zaawansowanych typerów.

Bonusy na www.iforbet.pl/promo
1050zł bez ryzyka + 2000zł za wpłatę + 30 dni bez podatku

 

W Internecie można znaleźć mnóstwo stron z opisem innych systemów gry. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że większość z nich oparta jest na progresji, dlatego też są one bardzo ryzykowne. Do najbezpieczniejszych systemów bukmacherskich oprócz middle betów zaliczamy grę surebetów (pewne niskie wygrane, trudny system wymagający posiadania kont u co najmniej kilku bukmacherów) oraz system formuły Kellego.

 

Najlepsze sposoby obstawiania meczy

W poprzednim akapicie omówiliśmy możliwości stosowania w zakładach bukmacherskich systemów gry. Na przykładach, pokazaliśmy te najbardziej ryzykowne, jak i te znacznie minimalizujące ryzyko przegranej. Niezależnie do tego należy stwierdzić, że jeden z najlepszych sposobów obstawiania meczów wcale nie wymaga stosowania żadnych systemów, Mowa o typowaniu wyłącznie kuponów solo z płaską stawką.

Co przez to rozumiemy? W naszej strategii gry ustalamy, że typujemy wyłącznie jedno spotkanie na kuponie o wybranym kursie za określoną stawkę. Przed rozpoczęciem gry tym sposobem musimy wcześniej tę stawkę wyliczyć oraz ustalić procentową skuteczność naszego typowania.

Objaśnimy krok po kroku jak to zrobić. Rozpoczynamy od ustalenia naszego kapitału na grę, w określonym przedziale czasowym. Załóżmy, że gramy za 1000 złotych miesięcznie.

 1. Określamy cel jaki chcemy osiągnąć. Niech będzie to 5 procent miesięcznie. Czyli jakieś dwa razy więcej niż daje obecnie najlepszy bank rocznie.
 2. Ustalamy swoją skuteczność typowania. Najłatwiej zrobić to obstawiając mecze wirtualnie. Musimy określić jaką skuteczność mamy dla zakładów na przykład o kursie 1,6, 1,8, 2,0 itp. Wybieramy do prawdziwej gry taki kurs kuponów, na którym mamy taką skuteczność, która zapewni nam wspomniany już 5- procentowy zysk. Dla kursu 2.0 będzie to co najmniej 55% czyli na 20 kuponów musimy poprawnie zagrać minimum 11 z nich.
 3. Wybieramy wysokość stawki. Zwykle jej wartość powinna wynosić od 1 do 2 % całego kapitału przeznaczonego na grę w ustalonym okresie. W naszym przypadku będzie to 10- 20 złotych.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Po takim przygotowaniu nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć grę. Warto nadmienić, że dobrym rozwiązaniem jest wybierania takich typów, gdzie nie występuje remis. Wskazane jest granie na ilość bramek czy zakładów handicapowych.

Należy jednak uważać, gdyż zazwyczaj w zdarzeniach dwudrogowych kurs 2,0 i wyższy, bukmacherzy oferują zwykle na drużynę niebędącą faworytem czy zdarzenie o mniejszym prawdopodobieństwie zaistnienia (według buka).

Innym dobrym sposobem na grę u bukmachera jest stosowanie w grze stawkowania modułowego. W odróżnieniu od gry płaską stawką tu jej wysokość ustalamy w odniesieniu do kursu naszego kuponu. Możemy również grać kupony złożone z więcej niż jednego typu.

 1. Ustalamy kapitał na grę 1000 złotych.
 2. Stawka na kupon również wynosi od 1-2% całego bankrolla, czyli od 10 do 20 złotych, dla łatwiejszego zobrazowania przyjmijmy, że jest to 10 złotych.
 3. Tą stawkę dodatkowo rozkładamy w zależności od kursu naszego kuponu. Dla kursu 2,0 stawka 5 złotych, dla kursu 1,9- 6 złotych, kurs 1,8 gramy za 7 złotych a 1,7 za 8 zł. Kupony z kursem 1,6 stawiamy za 9 złotych a za 10 złotych gramy te o kursie 1,5

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

Zdecydowanie jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów gry, ale jak każdy ma swoje wady. Konieczna stosunkowo wysoka skuteczność niezależnie od granego kursu. Tylko taka może przynieść nam zysk. Grając tym sposobem, nasze pojedyncze wygrane nie będą imponujące, ale systematyczność w jego stosowaniu na pewno pozwoli nam uniknąć szybkich start, a w dłuższej perspektywie może pozwolić na osiągnięcie zamierzonego profitu.

Niezależnie od obranego sposobu gry czy próbach typowania jakimś systemem, najważniejsze w dobrym typowaniu jest dokładna analiza spotkań, na które zamierzamy postawić pieniądze. Nieprzemyślana gra, zwłaszcza kuponów akumulowanych z wieloma typami, może doprowadzić do zniechęcenia i porzucenia bukmacherki w związku brakiem sukcesów.

Tymczasem mądry wybór sposobu gry odpowiedni dobór stawek oraz wiedza na temat drużyn i lig, w których obstawiamy mecze, może przynieść pieniężny zysk.

Często również możemy się spotkać, z oferowanymi w sieci tzw. płatnymi typami gdzie płacimy profesjonalistom za dostarczanie spotkań do obstawiania. Jest to jakaś droga, aby osiągać zyski, pamiętajmy jednak, że w tej branży sporo jest zwykłych naciągaczy.

Zanim zdecydujemy się na wykup płatnych typów, warto dokładnie prześwietlić firmę, która je dostarcza.

 

Więcej na stronie: https://www.obstawianie.net/

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI