Menu
../sts/

Jak obstawić Copa America 2024? Typy, grupy, faworyci


Czerwiec to miesiąc, który przynosi nie tylko radość z nadchodzących wakacji, ale także wiele emocji w środowisku piłkarskim. EURO 2024 w Niemczech oraz Copa America 2024 odbywające się praktycznie w tym samym czasie sprawiają, że zarówno Europa, jak i Ameryka Południowa mają swoje wielkie święto piłkarskie.

Copa America, dawniej znana jako Campeonato Sudamericano de Selecciones, to turniej rozgrywany co cztery lata, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1916 roku z zwycięstwem reprezentacji Urugwaju. Aktualnym triumfatorem jest zespół Argentyny pod wodzą Leo Messiego. Przed nami pełen miesiąc emocji na boiskach! Poniżej znajdziesz zapowiedź, terminarz, grupy oraz faworytów tego prestiżowego turnieju.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Zapowiedź Copa America 2024

Copa America 2024 odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, które ostatecznie pokonały Peru w staraniach o organizację. W historii czterdziestu sześciu finałów mistrzostw Ameryki Południowej w latach 1916–2021 wzięło udział 19 drużyn narodowych, rozgrywając 1634 mecze (329 zremisowano) i zdobywając 2653 bramki (średnio 1,62 na mecz).

Wśród najlepszych strzelców znajdują się Norberto Mendez i Zizinho (17 goli każde), a także Leo Messi zajmujący 9. miejsce z 13 trafieniami. To czterdziesta siódma edycja Copa America, która rozpocznie się 20 czerwca meczem między Argentyną a Kanadą na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie, a zakończy 14 lipca wielkim finałem na stadionie Hard Rock w Miami.

W turnieju weźmie udział łącznie 16 drużyn: 10 z CONMEBOL i 6 z CONCACAF. Chociaż USA jest gospodarzem, nie miały zapewnionego automatycznego udziału. Zespoły podzielone zostaną na cztery grupy (od A do D) po cztery drużyny w każdej. Mecze będą rozgrywane w 13 miastach USA, w tym Arlington, Atlanta, Austin, Charlotte, East Rutherford, Glendale, Houston, Inglewood, Kansas City, Miami Gardens, Orlando, Paradise i Santa Clara.

Grupy Copa America 2024

System rozgrywek jest prosty: każda drużyna rozegra trzy mecze w fazie grupowej, dwie najlepsze awansują do ćwierćfinału, a pozostałe odpadają. Zwycięstwo przynosi 3 punkty, remis – 1 punkt, a o kolejności decyduje suma zdobytych punktów. W przypadku remisu używany jest bilans bramkowy.

Jak obstawić Copa America 2024? Typy, grupy, faworyci 1 Typowanie meczów

Grupa A:

W tej grupie znajduje się aktualny mistrz świata i zwycięzca poprzedniej Copa America, czyli Argentyna z Messim i Martinezem, oraz Peru, Chile i Kanada. Wydaje się, że pierwsze miejsce jest praktycznie zarezerwowane dla Argentyny, jednak walka o drugie miejsce zapowiada się zacięta, gdyż reszta drużyn nie ustępuje w potencjale. Kanada zaskoczyła pozytywnie na mundialu, ale nie można lekceważyć pozostałych rywali.

Grupa B:

W grupie B zagrają Meksyk, Ekwador, Wenezuela i Jamajka. Meksyk wydaje się być głównym faworytem, posiadając silny skład, jednak nie można bagatelizować Ekwadoru, który ma doświadczenie na arenie międzynarodowej i regularnie uczestniczy w mundialach. Wenezuela i Jamajka mają najmniejsze szanse na awans do kolejnej fazy.

Grupa C:

W grupie C wystąpią Stany Zjednoczone jako gospodarze, Urugwaj, Paragwaj i Boliwia. Boliwia wydaje się być najsłabszym zespołem, podczas gdy Urugwaj jest jednym z najlepszych w Ameryce Południowej i ma najwięcej występów na tym turnieju. Każdy mecz będzie pełen emocji.

Grupa D:

Grupa D uznawana jest za „grupę śmierci”, gdzie głównym faworytem do zwycięstwa jest Brazylia. Walka o drugie miejsce będzie zacięta, gdyż zarówno Kolumbia, Paragwaj, jak i Kostaryka mają duże szanse na awans do kolejnej fazy. Każdy mecz zapowiada się jako emocjonujące widowisko.