Menu
../fortuna/

Jak obstawiać Puchar Narodów Afryki ? Nasze typy


Zaczyna się Puchar Narodów Afryki! Nadchodzące tygodnie pełne będą niesamowitych występów najlepszych piłkarzy z tego kontynentu. Gdzie odbędzie się Liga Narodów Afryki w tym roku i gdzie obejrzeć te emocjonujące mecze? Oto nasze przewidywania i typy na zwycięzcę PNA 2024.

🏆 Maroko w finale PNA – kurs 3.50 Marokańczycy mają mocny skład i szansę na dotarcie do finału rozgrywek.

⚽ Mohamed Salah królem strzelców – kurs 8.00 Egipcjanin ma spore szanse, by zostać najlepszym strzelcem turnieju.

Aktualne kursy na 09.01.2023

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Jak obstawiać Puchar Narodów Afryki ?

Już teraz można obstawiać poszczególne mecze grupowe, a później pojawią się zakłady na starcia w fazie pucharowej. Można też typować długoterminowe zakłady, mistrza turnieju czy króla strzelców.

Nadchodzący Puchar Narodów Afryki zapowiada się niesamowicie, bo kilka drużyn jest faworytem do mistrzostwa. Szanse na zwycięstwo mają kilka zespołów, ale według bukmacherów największe szanse dają Maroko (kurs 6.25). Wysoko w rankingu kursów są także Wybrzeże Kości Słoniowej (7.00) oraz Senegal (8.00).

Ale wracając do Maroka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niedawny półfinalista mundialu dotrze do meczu o złoty medal mistrzostw Afryki. Lwy Atlasu mają mocny skład i potencjał, by sięgnąć po najważniejsze trofeum.

Jeśli chodzi o króla strzelców, dużą szansę ma Mohamed Salah. Dużo zależeć będzie od tego, jak długo Egipt będzie uczestniczył w PNA. Piłkarz Liverpoolu prezentował dobrą formę w klubie, więc można się spodziewać, że pokaże to także w barwach narodowych.

PNA 2024: Grupy i Terminarz

Gospodarzem PNA będzie Wybrzeże Kości Słoniowej, co automatycznie dało reprezentacji kraju miejsce w Grupie A. Pierwotnie to Gwinea miała być gospodarzem, ale w 2018 roku zmieniono decyzję i PNA przeniesiono do Wybrzeża Kości Słoniowej, a Kamerun został gospodarzem w 2021 roku. Te zmiany podjęto na kongresie CAF. Dodatkowo ustalono, że mistrzostwa Afryki w 2025 roku odbędą się w Maroku.

Standardowo w Pucharze Narodów Afryki bierze udział 24 drużyny podzielone na grupy (od A do F). Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, a także możliwy jest awans z trzeciego miejsca dzięki oddzielnej klasyfikacji. Tytuł broni Senegal, który wygrał dwa lata temu.

Jak obstawiać Puchar Narodów Afryki ? Nasze typy 1 Typowanie meczów

Terminarz Pucharu Narodów Afryki

Początkowo turniej miał się odbyć w czerwcu 2023 roku, by jak najmniej kolidował z grą klubową. Jednak z powodu nieprzewidywalnych warunków pogodowych, CAF zdecydował o przełożeniu rozgrywek na styczeń 2024. To znowu stwarza problem absencji zawodników w klubach. Sytuacja jest kontrowersyjna szczególnie w Premier League, gdzie wiele gwiazd nie będzie mogło występować dla swoich drużyn.

Puchar Narodów Afryki startuje 13 stycznia 2024 roku, a wielki finał zaplanowano na 11 lutego 2024 roku.

Puchar Narodów Afryki w Telewizji – Gdzie?

Początkowo wyglądało na to, że transmisje Pucharu Narodów Afryki nie będą dostępne w Polsce. Żaden nadawca nie wykazywał zainteresowania prawami do tych rozgrywek. Ale w grudniu pojawiła się rewolucyjna informacja: wszystkie mecze Pucharu Narodów Afryki będzie można oglądać na platformie internetowej MEGOGO.

Streamingowy serwis MEGOGO dostępny jest na stronie megogo.net. Transmisje będą dostępne po wykupieniu odpowiedniego pakietu kanałów. Serwis zapowiada także, że mecze będą dostępne zarówno na żywo, jak i jako powtórki.

Najwięcej zwycięstw w historii PNA

Najwięcej zwycięstw w Pucharze Narodów Afryki ma Egipt, który sześciokrotnie zdobył złoty medal dla najlepszej drużyny. Co ciekawe, Egipt był także pierwszym zwycięzcą pierwszej edycji PNA w 1957 roku.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

W 2021 roku afrykański puchar wygrała reprezentacja Senegalu. Wcześniej triumfowali Algieria, Senegal, Wybrzeże Kości Słoniowej, Nigeria oraz niespodziewanie Zambia.

Kiedy Odbędzie się Finał Pucharu Narodów Afryki 2024?

Puchar Narodów Afryki odbędzie się w dniach od 13 stycznia 2024 do 11 lutego 2024.

Puchar Narodów Afryki: Kto Wygra?

Faworytem do wygranej są Marokańczycy. W zakładach bukmacherskich STS kurs na ich zwycięstwo wynosi 6.25.